Skip to main content

Wyzwania Zakupowe Samochodów Używanych

Problem na drodze z autem

Zakup samochodu używanego może być atrakcyjny ze względu na niższą cenę, ale niesie ze sobą szereg wyzwań, od niepewności co do jego historii, przez ukryte wady, po potencjalne kosztowne naprawy. Głównym wyzwaniem jest tu brak pełnej wiedzy na temat historii pojazdu – informacje o wcześniejszych awariach, jakości przeprowadzonych napraw, czy historii wypadków które są często niedostępne lub niepewne. To rodzi ryzyko pułapki finansowej związanej z nieoczekiwanymi kosztami napraw, które mogą znacząco wpłynąć na finanse właściciela. (Przeczytaj więcej tutaj)

Oczekiwania Klientów – Zarówno Indywidualnych, jak i Biznesowych

Klienci, zarówno indywidualni, jak i biznesowi, oczekują od samochodu używanego nie tylko korzystnej ceny, ale przede wszystkim niezawodności i bezpieczeństwa. W kontekście biznesowym, samochód to często kluczowe narzędzie pracy, mające bezpośredni wpływ na generowanie przychodów. Dlatego też, przestoje spowodowane awariami czy koniecznością naprawy są nie do zaakceptowania, ponieważ każdy dzień bez aktywnego pojazdu to utracone przychody i możliwości biznesowe.

Korzyści Dla Klientów z Przedłużonej Gwarancji

Przedłużona gwarancja, DEFEND Car Protect, jest odpowiedzią na te wyzwania. Oferuje ona ochronę przed wysokimi i nieprzewidywanymi kosztami napraw, co jest szczególnie istotne w przypadku samochodów używanych, gdzie ryzyko drogich napraw jest znacznie większe. Gwarancja ta zapewnia także szybką reakcję serwisową, co jest kluczowe dla firm, dla których czas to pieniądz. Elastyczność w wyborze warsztatu naprawczego, pokrycie kosztownych napraw, takich jak turbosprężarki czy skrzynie biegów, oraz możliwość wykorzystania oryginalnych części to kolejne korzyści, które podnoszą wartość tej usługi w oczach klientów. Dodatkowo zakres terytorialny ochrony umożliwia „bezpieczne” podróże prywatne jak i biznesowe nie tylko w Polsce, ale po całej Europie. Wiedza o tym, że potencjalne problemy techniczne zostaną szybko i profesjonalnie rozwiązane zapewnia pewność i spokój ducha.

Korzyści dla Firm Leasingowych

Dla firm leasingowych, przedłużona gwarancja stanowi istotny element różnicujący ofertę. Zwiększa atrakcyjność ich usług, buduje zaufanie i lojalność klientów. Oferując przedłużoną gwarancję, firmy leasingowe oraz ich doradcy nie tylko zyskują konkurencyjną przewagę na rynku, ale także stają się partnerem oferującym kompleksowe rozwiązania, co jest szczególnie ważne dla klientów biznesowych. Także klienci aut używanych są gotowi dopłacić za usługę, która przekłada się na podwyższenie standardu użytkowania. Wprowadzenie takiego produktu do oferty leasingowej nie tylko podnosi jej atrakcyjność, ale również przyczynia się do budowania długoterminowych relacji z klientami. Klienci cenią sobie kompleksowe rozwiązania i dodatkowe zabezpieczenia bo samochód w firmie, to coś więcej niż pojazd.

Unikalna Opcja Bezpiecznego Leasingu

Kluczyki do samochodu

Agenci i partnerzy DEFEND, mający możliwość wystawiania polis GAP (kup online), są teraz również w stanie oferować przedłużoną gwarancję DEFEND Car Protect (kup teraz na www.gwarancjeonline.pl). Tworzy to unikalną opcję bezpiecznego leasingu, która zabezpiecza klientów zarówno od strony finansowej, jak i użytkowej (mechanicznej) pojazdu przy minimum formalności. Jeśli pojazd jest nadal objęty gwarancją producenta wówczas polisę przedłużonej gwarancji można wystawić „od ręki” bez konieczności wcześniejszych wizyt w serwisie. To kompleksowe podejście zapewnia pokrycie zarówno w przypadku straty całkowitej pojazdu, jak i w sytuacjach wymagających drogich napraw, stanowiąc solidną podstawę do budowania zaufania i zadowolenia klientów.

Podsumowanie

Przedłużona gwarancja DEFEND Car Protect w leasingu samochodowym, to nie tylko odpowiedź na wyzwania zakupowe samochodów używanych, ale również spełnienie oczekiwań zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zapewnia ona ochronę finansową, minimalizuje ryzyko przestojów i zapewnia ciągłość działalności biznesowej. Dla firm leasingowych i doradców stanowi to możliwość wyróżnienia się i zbudowania silniejszej pozycji rynkowej, oferując klientom kompleksowe i przemyślane rozwiązania. W kontekście rosnącej popularności samochodów używanych, ich wyższych wartości zakupywanych co przekłada się na wyższe koszty napraw oraz wymagań stawianych przez rynek biznesowy, przedłużona gwarancja jest rozwiązaniem, które może znacząco wpływać na satysfakcję klientów i sukces branży finansowej.

Sprawdź jaki model wybrać aby stracić jaki najmniej w trakcie 3-y letniego użytkowania – Ranking Mistrz Wartości.

Najlepsze ubezpieczenie OC/AC do leasingu. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę na rynku, dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdź czy masz ważną polisę OC – informator UFG

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowo-finansowej, w obszarach związanych z tworzeniem produktów ubezpieczeniowych. Od wielu lat reprezentuję firmę DEFEND Insurance w PL i regionie CEE.
Tomasz Oszczepalski