Skip to main content

Koniec stresu związanego z badaniami diagnostycznymi

Każdy właściciel samochodu a szczególnie tego po gwarancji producenta już nie raz w momencie gdy przypomniał sobie o zbliżającym się terminie kontroli technicznej auta odczuł stres. Stres jest tym większy im starszy jest pojazd. W głowie pojawia się pytanie, czy aby światła drogowe są dobrze ustawione, czy diagnosta zwróci uwagę na luzy w zawieszeniu albo na świecącą się na desce rozdzielczej lampkę, która uporczywie nie chce zniknąć? Przez nadmiar tych myśli często odkładamy badania diagnostyczne na ostatnią chwilę i nie zdajemy sobie sprawy jaka kara nam za to grozi. Od 1 stycznia 2022 r. za brak ważnego badania technicznego kierowcy grozi mandat w wysokości od 1500 do 5000 zł, a dodatkowo może mu również zostać zatrzymany dowód rejestracyjny.

Obraz zawierający tekst, człowiek, osoba, samolot Opis wygenerowany automatycznie Podobne obawy mogą towarzyszyć w momencie zakupu używanego pojazdu. Niezależnie od tego jak dobrze i szczegółowo sprawdziliśmy historię pojazdu, czy obejrzeliśmy go z lupą z każdej strony. Stan techniczny dalej pozostanie zagadką. Krótka jazda testowa również nie da nam odpowiedzi, czy aby na dłuższej trasie nie zapali się rząd kontrolek. Aby zminimalizować ten stres stworzyliśmy ubezpieczenie DEFEND Technical Control. Ubezpieczenie zawierane jest na wypadek mechanicznej lub elektrycznej awarii elementu, która jest uznana za poważną lub niebezpieczną usterkę (klasyfikacja usterek wprowadzona od 1 listopada 2022 r.). To produkt, który zabezpiecza kierowcę przed dodatkowymi kosztami na jakie może być narażony w następstwie przeprowadzonego badania diagnostycznego oraz pomiaru emisji spalin. DEFEND Technical Control pokrywa koszt wymiany lub naprawy części oraz tzw. „robociznę”. Lista usterek, które nie pozwolą przejść badania jest długa, a należą do niej m.in. niesprawne oświetlenie, wyciek płynów, nieprawidłowa emisja spalin, świecące się kontrolki, niesprawny układ hamowania, itd. Jeśli podczas przeprowadzanego badania zostanie stwierdzona usterka, zostaniemy narażeni na kolejne dodatkowe koszty za ich diagnozę. Ubezpieczenie DTC pokryje również koszt ponownego badania czy koszt lawety do serwisu w przypadku zatrzymania dowodu.

Jeśli samochód nie przejdzie obowiązkowych badań diagnostycznych, może to mieć negatywny wpływ na ubezpieczenie, ponieważ brak aktualnych badań oznacza, że pojazd jest niebezpieczny i ma większe ryzyko wypadku a w szczególnych przypadkach nie powinien być dopuszczony do ruchu drogowego.

DEFEND Technical Control zapewnia wyższe poczucie bezpieczeństwa i spokoju. DTC jest przeznaczony dla pojazdów nawet 20-o letnich z przebiegiem na start ubezpieczenia 400 000 km. Ten produkt będzie świetnym dopełnieniem podstawowego pakietu ubezpieczeń OC/AC, dlatego sprawdź już dziś jak korzystnie wypada składka.

#BadaniaTechniczne #CarProtect #DEFEND #przedłużonaGWARANCJA #nowość #diagnosta #SerwisSamochodowy #UzywanyGwarantowany

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowo-finansowej, w obszarach związanych z tworzeniem produktów ubezpieczeniowych. Od wielu lat reprezentuję firmę DEFEND Insurance w PL i regionie CEE.
Tomasz Oszczepalski