Skip to main content

Czy gwarancja to przywilej tylko nowych pojazdów?

Decyzja dotycząca zakupu nowego samochodu często poparta jest wieloma przesłankami. Dla jednych jest to kwestia prestiżu posiadania auta z salonu, dla innych inwestycja, a dla osób prowadzących firmę często sprawa podatkowa. Niezależnie od przyczyny zakupu nowego auta towarzyszy temu przeświadczenie, że przez najbliższe 2 lub 3 lata nie będzie trzeba się martwić o drogie naprawy dzięki posiadaniu gwarancji producenta. Jest to często decydujący aspekt przy podejmowaniu decyzji jaki pojazd zakupić. Kupując auto używane niestety nie mamy już gwarancji, a jak dobrze wiemy im starsze auto, tym wyższa jest możliwość wystąpienia niespodziewanej awarii. Wysoka inflacja, a co za tym idzie coraz droższe części oraz naprawy sprawiają, że szukamy dodatkowych rozwiązań chroniących nasz pojazd a w konsekwencji portfel. Dlatego DEFEND wprowadził nowy standard umożliwiając objęcie pojazdu używanego ochroną przedłużonej gwarancji – DEFEND Car Protect, także tego elektrycznego.


Przedłużona gwarancja samochodu jest formą dodatkowego ubezpieczenia, które po wygaśnięciu podstawowej gwarancji chroni nas przed drogimi naprawami przez określony czas lub do osiągnięcia określonego przebiegu. W przypadku pojazdów będących na gwarancji producenta trwa ona maksymalnie do 7 roku pojazdu, a dokupienie jej jest możliwe podczas trwania gwarancji fabrycznej. Co w przypadku, gdy planujemy zakup używanego pojazdu, który jest już pogwarancyjny? Zakup auta używanego może okazać się zakupem cudzych problemów. Dlatego aby temu zaradzić w DEFNEND stworzyliśmy kilka pakietów ochrony dla aut używanych. Przedłużona gwarancja nie jest tylko zabezpieczeniem, ale przede wszystkim dobrą inwestycją w pojazd. Przy odsprzedaży samochodu fakt, że jest on dalej na gwarancji daje poczucie bezpieczeństwa nabywcy i skraca czas transakcji. Decyzja o zakupie samochodu używanego staje się przemyślana i korzystna, bo takie auto nie traci tak na wartości jak auto prosto z salonu.

W ramach przedłużonej gwarancji DEFEND Car Protect istnieje możliwość naprawy pojazdu także w ASO danej marki, jak i w zaprzyjaźnionym warsztacie – to kierowca decyduje, gdzie chce naprawić swój pojazdu. Dodatkowo przedłużona gwarancja działa nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (z wyłączeniem Rosji) dlatego nawet podczas wakacyjnych wyjazdów czy biznesowych podróży po Europie jazda będzie czystą przyjemnością. DEFEND Car Protect to bardzo elastyczne ubezpieczenie, które można łatwo dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i standardów wybierając np. opcję „no limits”.

Niezależnie od tego czy mamy nowe auto z salonu, czy używane z komisu, warto pamiętać o przedłużonej gwarancji DEFEND Car Protect, aby nie sięgać głęboko do kieszeni w momencie, gdy auto stanie nam na środku drogi. Do programu mogą przystąpić właściciele nawet 15-o letnich aut, których
przebieg na moment startu ochrony nie przekracza 300.000km.

Obraz zawierający tekst, transport, samochód Opis wygenerowany automatycznie

#BadaniaTechniczne #CarProtect #DEFEND #przedłużonaGWARANCJA #nowość #diagnosta #SerwisSamochodowy #UzywanyGwarantowany

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowo-finansowej, w obszarach związanych z tworzeniem produktów ubezpieczeniowych. Od wielu lat reprezentuję firmę DEFEND Insurance w PL i regionie CEE.
Tomasz Oszczepalski