Skip to main content

Wstęp

Wyprzedaże roczników to doskonała okazja do znalezienia wymarzonego pojazdu w atrakcyjnej cenie. Jednak decyzja o zakupie powinna być poprzedzona dokładną analizą. W tym artykule, opierając się na danych z raportu awaryjności TÜV 2024, przedstawiamy modele, które warto rozważyć, oraz te, których lepiej unikać. W szczególności przyjrzymy się dwóm popularnym modelom: Toyota Corolla, która cieszy się dobrą opinią i Tesla Model 3, która wzbudza pewne kontrowersje. Dodatkowo, omówimy korzyści płynące z wyboru przedłużonej gwarancji DEFEND Car Protect do nowego samochodu jako zabezpieczenia bezproblemowej jazdy na lata.

Modele Godne Polecenia

VW Golf Sportsvan: Ten model wyróżnia się niezawodnością i jakością wykonania. Zdobył pierwsze miejsce w kategoriach wiekowych 2-3 lata oraz 4-5 lat, co świadczy o jego trwałości.

Mazda CX-5: W kategorii SUV-ów, Mazda CX-5 wyróżnia się doskonałym bilansem niezawodności i komfortu użytkowania.

Toyota Corolla: Toyota CorollaKolejny model, który zasługuje na uwagę. Znana z niezawodności, Corolla jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają ekonomicznego i trwałego samochodu. Model ten jest znany z długowieczności, niskich kosztów utrzymania i wysokiej wartości odsprzedaży. Corolla oferuje:

Niezawodność: Według raportu TÜV 2024, Corolla ma jedne z najniższych wskaźników awarii w swojej klasie.

Ekonomia: Niskie zużycie paliwa i przystępne koszty serwisowania to kolejne atuty.

Komfort Jazdy: Corolla oferuje wygodne wnętrze i nowoczesne technologie, co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla rodzin i osób często podróżujących.

Rekordzista Sprzedaży: Toyota Corolla to nie tylko symbol niezawodności, ale także jeden z najczęściej sprzedawanych modeli samochodów na świecie. Od momentu wprowadzenia na rynek w 1966 roku, sprzedano ponad 44 miliony egzemplarzy, co czyni ją jednym z najpopularniejszych modeli w historii motoryzacji.

Modele, Których Należy Unikać

Fiat 500: Chociaż Fiat 500 jest atrakcyjny ze względu na swój urok i rozmiar, raport TÜV 2024 wskazuje na problemy z niezawodnością, szczególnie w starszych modelach.

Ford Focus: Ford Focus, mimo swojej popularności, również pojawił się na liście modeli z wyższym wskaźnikiem awarii, zwłaszcza w starszych rocznikach.

Tesla Model 3:Tesla Model 3 Mimo swojej popularności, Tesla Model 3 znalazła się na końcu listy TÜV 2024 pod względem niezawodności. Problemy z elektroniką i wykończeniem mogą być powodem do zmartwień. Tesla Model 3 to samochód, który zrewolucjonizował rynek EV (elektrycznych pojazdów), ale według raportu TÜV 2024, ma ona swoje wady:

Problemy z Niezawodnością: Raport TÜV 2024 wskazuje na problemy z elektroniką i wykończeniem, które mogą prowadzić do drogich napraw.

Koszty Serwisowania: Naprawy Tesli mogą być kosztowne, a dostępność serwisów jest ograniczona w porównaniu z tradycyjnymi markami.

Zasięg i Ładowanie: Chociaż Model 3 oferuje dobry zasięg, infrastruktura ładowania EV wciąż jest w fazie rozwoju, co może być wyzwaniem dla niektórych użytkowników.

Ciekawostki i Profesjonalne Wskazówki

Raport awaryjności TÜV (Technischer Überwachungsverein) to coroczne zestawienie, które ocenia niezawodność pojazdów na podstawie przeglądów technicznych przeprowadzanych w Niemczech. Raport za rok 2024, podobnie jak jego poprzednie edycje, zawiera szczegółowe analizy dotyczące awaryjności pojazdów różnych marek i modeli, które mają od 2 do 11 lat. Raport TÜV 2024 podkreśla, że regularne serwisowanie ma kluczowe znaczenie dla utrzymania niezawodności pojazdu. To ważna informacja dla każdego kto zamierza kupić samochód używany.

W raporcie TÜV analizowane są różne aspekty techniczne pojazdów, takie jak układ hamulcowy, oświetlenie, układ kierowniczy, karoseria, układ wydechowy i inne kluczowe komponenty. Cały raport znajdziecie pod tym linkiem.

Trendy w Awaryjności: Interesującym trendem jest wzrost niezawodności samochodów azjatyckich marek, takich jak Toyota i Mazda, w porównaniu z niektórymi europejskimi markami.

elektryczny BYD Seal rywali Tesla 3

elektryczny BYD Seal

Wartość Odsprzedaży: Modele samochodów, które są dobrze oceniane pod względem niezawodności, często utrzymują wyższą wartość odsprzedaży. To ważny aspekt, szczególnie jeśli planujesz wymianę pojazdu po kilku latach użytkowania. Ważne pod względem zakupu ubezpieczenia DEFEND Gap – KUP Online.

I na zakończenie sekcji ciekawostek, coś o czym jeszcze ten raport nie mówi. Chińska motoryzacja rozwija się dynamicznie i zdobywa coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej. Chińskie auto BYD Seal zostało wybrane jako finalista do tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2024.

Dlaczego Warto Wybrać DEFEND Car Protect?

Inwestycja w samochód to dopiero początek. Aby cieszyć się spokojem i uniknąć nieoczekiwanych kosztów, warto rozważyć przedłużoną gwarancję DEFEND Car Protect. Oferuje ona kompleksową ochronę i wsparcie, które są nieocenione, zwłaszcza w przypadku modeli z wyższym ryzykiem awarii. Dzięki DEFEND Car Protect, możesz cieszyć się swoim nowym zakupem bez obaw o przyszłe problemy.

Korzyści gwarancji DEFEND Car Protect

Wybierając przedłużoną gwarancję DEFEND Car Protect, zyskujesz:

– Spokój Ducha: Ochrona przed nieoczekiwanymi awariami i kosztami napraw bez limitu kilometrów.
– Wsparcie w całej Europie: Dostęp do pomocy drogowej i wsparcia w przypadku awarii, bez znaczenia czy wykorzystujesz auto prywatnie czy firmowo.
– Elastyczność: Możliwość dostosowania zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb.
– Wartość Odsprzedaży: Samochody z przedłużoną gwarancją często mają wyższą wartość odsprzedaży.

Podsumowanie

Wybierając samochód podczas wyprzedaży roczników, warto kierować się nie tylko ceną, ale również niezawodnością i historią poszczególnych modeli. Raport TÜV 2024 dostarcza cennych wskazówek, które pomogą dokonać świadomego wyboru. Pamiętajmy, że przedłużona gwarancja DEFEND Car Protect to dodatkowe zabezpieczenie, które zapewni spokój ducha i bezpieczeństwo na drodze.

Najlepsze ubezpieczenie OC/AC do leasingu. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę na rynku, dostosowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Sprawdź czy masz ważną polisę OC – informator UFG

Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowo-finansowej, w obszarach związanych z tworzeniem produktów ubezpieczeniowych. Od wielu lat reprezentuję firmę DEFEND Insurance w PL i regionie CEE.
Tomasz Oszczepalski